Komentáre

Opozícia je zatlačená v kúte (komentár Petra Bárdyho)

Robert Fico nie je politik, ktorý by opozícii uľahčil jej prácu.

Politici, ktorí skončili v opozícii alebo sa vôbec nedostali do parlamentu, ešte pred voľbami varovali, že Progresívne Slovensko a jeho predseda Michal Šimečka nemajú skúsenosti s vládnutím. Znelo to ako žiarlivostné kňučanie.

A asi aj bolo. Teda určite to bolo aj vyplakávanie, že PS má v prieskumoch vysoké čísla a že oni – čo skúsenosti majú – sa možno ani nedostanú do parlamentu. Bolo to zvláštne. A v niektorých prípadoch aj trápne.

PS nielenže nemá skúsenosti s vládnutím, ale ani s prácou v opozícii.

Koalícia si robí, čo chce, a 71 opozičných poslancov sa tomu prizerá. Nielen tých z PS.

Teda prizerali sa, aby sme boli presní. Už sa totiž prebúdzajú. Len potrebovali, aby im to otrieskali o hlavu na sociálnych sieťach. Nereagujú na to, čo sa deje, ale na to, že ich kritizujú, že nereagujú.

Niežeby museli hneď začať „matovičovať“, ale už by sa mohli prebrať z akademického teoretizovania a nastúpiť do politickej praxe. Sú totiž rovnako „nekonfliktní“, čítaj mimo témy, ako boli v predvolebnej kampani. Tentoraz však nejde len o smerácke statusy a heslá, ale o to, čo skutočne robia. A to by koalícia nemusela prechádzať diplomatickým konštatovaním „pán predseda, už nie sme v kampani“.

Smer je v kampani od vyhlásenia výsledkov volieb. Smer a Robert Fico sú v permanentnej kampani. Pokiaľ opozícia, najmä však PS, čaká, že s kampaňou skončia, tak sa škaredo mýlia. A doplatia na to.

Slovenská stranícka politika nie je debatná liga. Nemá len štruktúrované pravidlá, ktorých sa držia súťažiaci. Treba v nej vedieť reagovať. Ale nie na všetko. Nie je nevyhnutné a ani správne hrať hry s tým, kto ich rozohráva. V tomto je Robert Fico majster.

Mlčky čakať, kedy vás predseda Smeru a vlády pustí k slovu, nedajbože ku skutku, je absolútnym nepochopením toho, čím sa tento skúsený politik prezentuje, odkedy v roku 1999 založil Smer.

Štvrtá vláda Roberta Fica existuje len trinásty deň – z toho boli štyri dni víkendu a jeden deň pracovného voľna.

Je to dobrá či zlá správa?

Zdroj: https://www.aktuality.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com