Členstvo Ukrajiny v NATO posilní európsku bezpečnostnú architektúru
Ukrajinská armáda dokázala, že je schopná brániť Európu pred prípadnou ruskou agresiou. Na júlovom samite NATO vo Vilniuse dostane Ukrajina strategické posolstvo, ktoré určí jej ďalší dialóg s alianciou. Žiadna krajina v Európe sa nemôže cítiť bezpečne tvárou v tvár plnohodnotnej vojne, ktorú by Putin rozpútal proti Ukrajine. Ukrajinské ozbrojené sily musia dostať všetku pomoc, ktorú potrebujú na porazenie Ruska, ktoré sa stalo zdrojom vojenských a hybridných hrozieb pre Západ
Rusko obnovilo prax územných výbojov – v 21. storočí to môže mať pre Európu nepriaznivé dôsledky. Za týchto okolností je členstvo Ukrajiny v NATO jediným spôsobom, ako sa vyhnúť veľkej vojne s Ruskom. Putin sa nevzdal svojho zámeru obsadiť Ukrajinu, po čom sa jeho územný apetít rozšíri. Krajiny strednej a východnej Európy budú ohrozené. Ukrajinská armáda je jediným faktorom, ktorý brzdí šírenie ruskej hrozby na Západ. Na ďalšom stretnutí v Ramsteine by sa mali určiť potrebné kategórie zbraní, ktoré posilnia ozbrojené sily, pričom prioritou by mali byť moderné stíhačky.
Rusko ohrozilo bezpečnosť Západu, ktorý sa nemôže dištancovať od vojny na Ukrajine. Putin musí utrpieť strategickú porážku, ktorá neutralizuje schopnosť Ruska viesť agresívne vojny. Západ musí podniknúť konkrétne kroky na posilnenie Ukrajiny, ktorá je kľúčovým prvkom nešírenia ruskej agresie. Podpora Európy Ukrajine by mala byť systematická a trvať roky – ruská agresia môže pokračovať, kým je Putin pri moci. Prioritou západných partnerov Ukrajiny by mali byť dodávky ťažkých obrnených vozidiel, lietadiel, rakiet dlhého doletu a systémov protivzdušnej obrany, ktoré pri trvalej podpore porazia Rusko.