Komentáre

Putin zvýši financovanie ruskej „obrany“ o 50 % v roku 2023: Kremeľskú hrozbu musí zastaviť včasné dodanie západných zbraní Ukrajine

Ruská vláda sa pripravuje na rekordné zvýšenie financií na obranno-priemyselný komplex od začiatku roku 2010 v nádeji, že doplní veľké zásoby zbraní, ktoré už stratila vo vojne na Ukrajine. Ruský prezident Vladimir Putin a ruský minister obrany Sergej Šojgu o tom v skutočnosti jednotne hovorili na zasadnutí Rady ministerstva obrany.

Ruské úrady plánujú, že výdavky ruského rozpočtu na štátne obranné objednávky sa v roku 2023 zvýšia takmer 1,5-krát. To umožní zabezpečiť formovanie a vojenské jednotky neustálej pripravenosti výzbroje a techniky na úrovni 97 %. Ruské vedenie tak už odložilo dodávku najpopulárnejších typov zbraní z rokov 2024-2025 na rok 2023.

Vo všeobecnosti federálny rozpočet minie v budúcom roku 4,2 bilióna rubľov v rámci článku „národná obrana“. V porovnaní s pôvodným plánom sa náklady zvýšia o tretinu alebo 1,2 bilióna rubľov a v roku 2024 sa tieto náklady zvýšia o 19 %, až na 5 biliónov rubľov.

Ruské úrady tak za dva roky vynaložia na „vojenskú mašinériu“ takmer 10 biliónov rubľov, čo je 7-krát viac ako ročné výdavky federálnej pokladnice na zdravotnú starostlivosť (1,4 bilióna rubľov) a takmer 1,5-tisíckrát vyššie výdavky na zdravotnú starostlivosť. suma vyčlenená na rozvoj vlastnej výroby liekov (6,7 miliardy rubľov v roku 2022).

Rusko tiež plánuje postupne zvyšovať vek brannej povinnosti pre neodkladnú vojenskú službu na 21 a vek marginálnej služby na 30 rokov. Okrem toho sa očakáva zvýšenie počtu ruskej armády na 1,5 milióna ľudí vrátane 695-tisíc dodávateľov. V súčasnosti je na rok 2023 určený počet ruskej armády 1 150 626 osôb.

Ruské úrady plánujú zmobilizovať svojich poddaných, aby realizovali akúkoľvek vôľu panovníka, ktorého posledných desať rokov sebavedomo zosobňoval Putin. Môže nasadiť milióny životov svojich občanov na bojisku, aby uspokojil svoje imperialistické ciele. S najväčšou pravdepodobnosťou mu to neprinesie požadovaný výsledok. Moskva už nebude môcť rozdrviť Ukrajincov „mäsom“, ktorí budú mať ešte modernejšie západné zbrane, najmä HIMARS, a ďalšie technologické výhody.

Putin sa však nehodlá vzdať svojich maximalistických cieľov, ktoré v podstate smerujú k zničeniu Ukrajiny v jej súčasnej podobe.

Kremeľ plánuje vytvorenie veľkej armády, ktorá vytvorí novú a vážnu hrozbu pre NATO po skončení vojny na Ukrajine je pre Moskvu pozitívom. Putin už teraz zásadne mení strategické rozloženie ruských zdrojov z dlhodobého hľadiska. Hrozbu Kremľa preto musí zastaviť včasné dodanie západných zbraní Ukrajine.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com