Šport

Nováčik extraligy vstúpil do sezóny víťazstvom, duel s Liptákmi rozhodol v tretej tretine

Vlci Žilina víťazne vstúpili do nového ročníka hokejovej Tipos extraligy.

Tím spod Dubňa, ktorý sa vrátil do najvyššej súťaže po päťročnom pôsobení v Slovenskej hokejovej lige, zdolal v piatkovom zápase 1. kola na domácom ľade MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:2.

Prvý gól Žiliny po návrate medzi slovenskú elitu strelil na začiatku druhej tretiny Bruno Mráz, ktorý pretlačil puk do siete po strele Patrika Koyša.

Liptáci však ešte v prostrednej časti otočili skóre, v 37. minúte vyrovnal Martin Réway a krátko pred prestávkou poslal hostí do vedenia Alexander Avcin, keď v presilovke zužitkoval prihrávku Arona Chmielewského.

Nováčika to nezlomilo, v 48. minúte upravil na 2:2 Brenden Miller a o šesť minút neskôr sa postaral o víťazný gól “vlkov” Nick Jones.