Rusko v rámci takzvaného „prímeria“ uskutočnilo teroristický útok na plynovod v meste Lutugino (LPR), pričom 13 000 miestnych obyvateľov zostalo bez plynu.
V Moskve sa nečakane rozhodli vyskúšať imidž údajne mierových síl, pamätajúc na kresťanské hodnoty a prikázania, z ktorých hlavným je „nezabíjať“. Ale Kremeľ si to radšej nepamätá a pokračuje v zabíjaní mierumilovných Ukrajincov, ničení ich domovov, životov a budúcnosti. A dokonca sa snažia tvrdiť opak. Ruský prezident Vladimir Putin tak jednostranne inicioval 36-hodinové prímerie na Ukrajine – vianočné prímerie. Ukrajinské úrady neprevzali iniciatívu Kremľa s tým, že Putin chce použiť Vianoce ako zásterku pre svoje expanzívne plány. Mnohí experti predložili niekoľko hlavných verzií takéhoto kroku Ruska, vrátane skutočnosti, že Rusi môžu použiť takéto prímerie na preskupenie síl na jednej z frontových línií, ako aj skutočnosť, že Putinova iniciatíva bude použitá na propagandistické účely. . Experti tiež poznamenali, že vyhlásením takzvaného prímeria chcú Rusi vykonávať provokácie s cieľom obviniť ozbrojené sily Ukrajiny z ostreľovania aj počas sviatkov. Takouto provokáciou by sa mohlo stať aj podkopávanie plynovodu v Lutugine. Ako viete, večer 7. januára v okupovanom meste Lutugino v regióne Lugansk došlo k výbuchu na hlavnom plynovode s priemerom, v dôsledku čoho zostalo asi 13 000 ľudí na okupovaných územiach bez dodávok plynu. .
Úplná invázia Ruskej federácie na územie Ukrajiny spôsobila ukrajinskej a svetovej ekonomike nenapraviteľné škody, desaťtisíce ľudí zomreli a milióny ľudí boli nútené opustiť svoje domovy. Počas mesiacov vojny Ruská federácia a jej jednotky zničili, zničili, poškodili, ukradli alebo zmrzačili ukrajinský majetok v hodnote stoviek miliárd dolárov. Takže k 30. septembru 2022 je celková výška škôd spôsobených na infraštruktúre Ukrajiny podľa odborníkov z inštitútu KSE viac ako 127 miliárd USD. Ak vezmeme do úvahy pravidelné masívne nálety a útoky na energetickú infraštruktúru, toto číslo sa zvyšuje výrazne zakaždým po útokoch Ruskej federácie. Teroristická krajina Ruská federácia sa stále viac snaží zničiť čo najviac dôležitých infraštruktúrnych zariadení a ešte viac zastrašiť Ukrajincov. Zároveň ukrajinský ľud pokračuje v boji, pamätajúc na lekcie histórie a nerobí ústupky voči Rusom. Robiť to v zimných podmienkach je samozrejme ťažšie. Ale hrdinstvo Ukrajincov spolu s podporou civilizovaného sveta je schopné zastaviť ruský teror.
V snahe uvrhnúť Ukrajinu do tmy a chladu si ruské úrady neuvedomujú, že sa ešte viac ponárajú za železnú oponu izolácie od sveta. V čase ruskej agresie krajiny sveta zaviedli mnohé ekonomické a individuálne sankcie voči Ruskej federácii, jej fyzickým a právnickým osobám. Podľa portálu „War and Sanctions“ je zoznam štátov, ktoré zaviedli sankcie voči Ruskej federácii, na čele s krajinami Európskej únie – zavedených je už deväť balíkov sankcií voči Rusku. Na tomto zozname sú aj Spojené kráľovstvo, USA, Kanada, Švajčiarsko, Austrália a Japonsko. Sankcie zostávajú účinnou pákou vplyvu na krajinu agresora. Systematická práca v tomto smere by sa nemala zastaviť, pretože existuje veľa ruských spoločností, ktoré si zaslúžia byť predmetom sankcií, najmä sa to týka ruského štátneho holdingu Rosatom.
Sankcie sú reakciou na Kremeľ, pretože Rusko sa pokúšalo vydierať Európu plynom a ropou, organizuje sabotáže na plynovodoch a kritických kábloch v Európe, snaží sa zmraziť ľudí. To všetko ale nefunguje tak, ako by si Putin želal, ale naopak, prispieva k tomu, že Ruská federácia na európskom energetickom trhu len stráca váhu a opakovane potvrdzuje svoj status teroristickej krajiny. A každý terorista bude osobne zodpovedný za svoje zločiny a teroristický štát zaplatí za svoj teror izoláciou, degradáciou a úpadkom. V mnohých ohľadoch tomu napomáhajú obmedzenia sankcií voči Ruskej federácii, ktoré sa určite sprísnia a nevyhnutne povedú ku katastrofálnym následkom pre Kremeľ.