Šport

Kvalifikácia na ME v hádzanej: Slovenky zostávajú bez bodu, nestačili na Španielky

Hádzanárky Slovenska prehrali vo svojom predposlednom zápase v 5. kvalifikačnej skupine ME 2022 so Španielskom 20:29. O šancu na postup prišli po marcových prehrách s Portugalskom (21:24 a 21:23) a naďalej sú bez bodu na poslednom 4. mieste v skupine. Kvalifikáciu dohrajú v nedeľu 24. apríla v Györi proti domácemu Maďarsku.

Kvalifikácia ME 2022 hádzanárok – 5. skupina:
      SLOVENSKO – Španielsko 20:29 (8:13)
      Najviac gólov SR: Trúnková 6, Holejová 4, Bíziková 3, Štefániková 3, Rajnohová 2, najviac gólov Španielska: Barbosová 6, Povedová 5, Rodriguezová a Martínezová po 4. Rozhodovali: Jovčev, Jončev (obaja Bulh.), 7 m hody: 4/3 – 2/0, vylúčené: 3:1.

Slovenky vstúpili do zápasu s cieľom čo najviac potrápiť favorizovaného súpera, ktorému v úvode kvalifikácie podľahli 28:33. Začiatok zápasu sa im vydaril, keď sa dostali do vedenia 4:2, no potom zobrali opraty zápasu do rúk hostky. Slovenky viackrát po sebe zlyhali v ofenzíve a kým pridali piaty gól, Španielky otočili šnúrou desiatich presných zásahov na 4:12. Domáce reprezentantky skresali osemgólové manko na päťgólový rozdiel po 1. polčase – 8:13.

Šance slovenského tímu na prvý bodový zisk definitívne zhasli už v úvode druhého dejstva. V ňom si opäť vybrali slabšiu chvíľku v ofenzíve a súperky pridali štyri góly po sebe – 8:17. Najvyšší náskok si Španielky vypracovali v 56. minúte, keď viedli o 11 gólov – 18:29.