Šport

New Jersey viedlo o štyri góly, aj tak padlo. Tatar s troma mínuskami

Hokejisti New Jersey v zostave so slovenským útočníkom Tomášom Tatarom premárnili v sobotnom dueli zámorskej NHL s Floridou štvorgólový náskok a prehrali 6:7 po predĺžení.

Domácim nestačil ani hetrik Bielorusa Jegora Šarangoviča, Tatar nebodoval a pripísal si až tri mínusové body.

Florida zaznamenala tretie víťazstvo za sebou a je na čele Východnej konferencie. Po dvoch tretinách síce „panteri“ prehrávali už 2:6, ale v tretej si štyrmi gólmi vynútili predĺženie a v ňom rozhodol švédsky obranca Gustav Forsling.

Bol to jeho druhý zásah v stretnutí, rovnako dva góly dal aj jeho spoluhráč Aleksander Barkov. Tatar strávil na ľade 14:11 min, okrem troch mínusiek mal tri strely na bránku.

Hokejisti Tampy Bay Lightning v zostave s Erikom Černákom prehrali s Montrealom Canadiens 4:5. Slovenský obranca strávil na ľade 21:29 min a na konto si pripísal dva mínusové body.

Dallas s Andrejom Sekerom triumfoval v San Jose 5:4, slovenský bek odohral 12:55 min a zaznamenal plusový bod.

NHL – výsledky:
Colorado – Pittsburgh 3:2, Boston – Columbus 5:2, Carolina – Minnesota 1:3, Philadelphia -Toronto 3:6, Tampa Bay – Montreal 4:5, Winnipeg – Los Angeles 2:3, Calgary – St. Louis 4:6, San Jose- Dallas 4:5, New Jersey – Florida 6:7 pp